ZAVŔŠENIE TRILÓGIE

Bratislavčan a Východniarka sa neboja postaviť stereotypu chrbtom!

Búranie, lámanie, rozbíjanie, mazanie či oblievanie stereotypu si môže dopriať každý jedinec na tejto planéte bez rozdielu pohlavia, spoločenského postavenia, miesta bydliska alebo farby košele. Na začiatok stačí urobiť len pár jednoduchých vecí: 1. Rozhodnúť sa. 2. Dovoliť svojim pocitom preniknúť na povrch. Ak sa cítim v určitých životných situáciách nekomfortne a mám potrebu to zmeniť, môžem to urobiť kedykoľvek a nemusím pritom so všetkým náhle skoncovať, stačí si do života priviať čerstvý vzduch v podobe menších zmien, ktoré aj tak urobia nakoniec tú najväčšiu – staneš sa konečne tým, kým si – sám sebou. 3. Zbaviť myseľ predsudkov a umelo vykonštruovaných programov typu to sa nedá, to nie je možné, to si nemôžem dovoliť, hanbím sa, mám strach, čo si pomyslia ostatní, čo na to povie babka, atď... 4. Nebrať názory a zaručené rady druhých ako smerodajné, v konečnom dôsledku je to len a len tvoj život a nikto nemá ani najmenšie tušenie o tvojich skutočných pocitoch a túžbach, ktorých pánom si len TY sám. 5. Poď do toho skutočne naplno!

font-II-WEB

Rozhodnutie vziať život do vlastných rúk spustí vzrušujúci domino efekt, ktorým sa ti zmení nielen pohľad na svet, ale hlavne na samého seba a zistíš, že si tvorcom všetkých svojich predstáv, ktoré si vytvoríš vo svojej mysli a keď ich skutočne precítiš, ľahko sa stanú realitou. V tej chvíli nič nie je nemožné a ak tomu skutočne veríš, splnia sa všetky tvoje sny.

Krivan-web

My sme sa rozhodli naplniť naše životy rôznorodými pohľadmi na spoločnosť a nedržíme sa striktne len jednej masami preferovanej línie. O tom je napríklad video v rómskej osade, kde sa prvotné predsudky rozbili ako džbán, s ktorým sa chodí po vodu a nemá to žiadnu súvislosť s inými prepieranými kauzami ohľadne Rómov, pretože my sme tam nešli riešiť rómsku otázku, my sme sa rozhodli ísť naobedovať k ľuďom, ktorí sa stali našimi priateľmi. Niekedy sa stačí pozrieť na človeka, nie na jeho nálepku. Druhé video je spontánne prekročenie hraníc zákona, ktoré určil niekto, koho nikto nikdy nevidel, takže sme sa rozhodli veriť vlastným pravidlám a okúpali sme sa v jazierku a vo fontáne, čo je vraj zakázané, ale ak by sme robili len to, čo je niekým dovolené, tak by som možno na tomto svete nebola ani ja sama, však mami? Trilógiu Pána zabirutinu završujeme bosým výstupom na Kriváň, ktorý oslavuje návrat človeka k prírode a ukazuje, že topánky sú v skutočnosti prežitok.  Je to jednoduchá hra, ktorú sme hrávali už v detstve – Ukáž, že to dokážeš a ja ťa vezmem do partie:-) Týmito videami chceme poukázať na to, že všetko je možné, stačí si to len nastaviť vo vlastnej hlave a že život nie je o druhých, ale o nás samých.

obed v rómskej osade

fountain prank II

výstup bosý na kriváň