Fúrikofarbenie

Tony P. je Slovák, dlhé roky žijúci v Kanade, povolaním dopravný inžinier. Podelil sa s nami o svoj čin, spáchaný počas nedávnej návštevy Slovenska.

Stefanove duhovo-farebne  furiky July 4-6 2016.032-2

Chytilo ma umelecké črevo a vyfarbil som švagrovi Štefanovi  dúhovými farbami 4  hrdzavé fúriky, samozrejme vpredu s javorovým listom - ikonou Kanady.

Uvidím ako zareaguje Štefan, keď sa vráti z Nemecka (ja už som za morom)...

Dúfam, že ťa nadchne nový smer umeleckého vyjadrenia: „Použil som sofistikované prvky eritrijského insintného umeleckého smeru a preniesol do warholovsko-eritrijského 5 dimenzného nadhľadu z nárysu.“

Edo, kamarát v NYC bude hovoriť s kurátormi v Moma (Museum of Modern Art) či v Metropolitan múzeu a predstaví ma ako novú hviezdu. Verte mi, nikto nemá také krásne fúriky dokonca v CELEJ EURÓPE, SKRÁTKA SLOVENSKO SA STÁVA TOP  V NOVOM SMERE  - FURIKOFARBENÍ!!! Nejaký kubizmus, či contemporary art sa stáva len pa-umením!

2

Do nápadu som vložil aj moje hlboké inžinierske vedomosti z dopravy, veď fúrik je tiež dopravný prostriedok, čo odvezie z bodu A do bodu B hlinu, či hnoj/hovná (dokonca keď sme boli mladí na vysokej škole, tak sme jedného napitého viezli vo fúriku zo zábavy, striedali sa a tackali a skúmal som aj maximálnu rýchlosť fúrika).

Ak si predstavíme, že by fúrik šiel rýchlosťou ako formula F1, či rýchlosťou pristávania dopravného lietadla, tak meranie rýchlosti fúrika sa najlepšie zmeria stroboskopickou metódou a preto na fúrikoch vidieť na boku dve šikmé červené čiary (profesor T.P.  ich spočítal a nastriekal), ktorých mihnutie sa pred rýchlostnou kamerou dokáže zmerať rýchlosť fúrika s chybou max jedného coolu (2.54 cm), na šírku pásov a ich vzdialenosť bola použitá zložitá matematická formula.

3

Samozrejme ako viete z fyziky, pôsobia dva komponenty na pohyb fúrika (záleží či je prázdny alebo plný) a to príťažlivosť zemská vyjadrená so vzorcom "a=1/2 g x t˄2"  a tiež zrýchlenie fúrika "a= v x t", kde v je rýchlosť a t je čas, takže tieto dva komponenty sa sčítajú lebo pôsobia navzájom v 90˚ pravom uhle.

Nejdem do detailov o tom, keď sa fúrik tlačí po šikmej ploche (pri stavbe domu) hore trepnou alebo dole. Horší príklad je smer dole, keď treba hamovať a mať dobré podkovičky na bagančiach, no našťastie vtedy býva fúrik obyčajne prázdny...

História fúrikov po Svete má trvanie cele milénia a prvá zmienka o fúrikoch je z roku 118 pred Kristom v Čine (bol som tam v marci na dovolenke, behal po Čínskom múre) v provincii Sichuan.

A pred rokmi som dokázal geniálnym spôsobom premeniť indického slona na brechajúceho švajčiarskeho lavínového psa so súdkom terkelice na krku - ŠVAJČIARSKY  BERNARDÍN. Ale o tom inokedy...

Takže sa hlásim do Vášho klubu a ZABÍJAJME RUTINU!!! ako Dávid Goliáša.

Beijing - Great Wall March 2016 006-2

Srdečné zdraví a praje krásne slnečné dni,

Tony P.